درباره گروه جهادی محمد رسول الله

منتشر شده در مقالات . بازدید: 4465

گروه جهادی محمد رسول الله

دیروز شهدا، امروز رفقا، فردا ...، انشاءاللّه

گروه جهادی محمد رسول الله متشکل از جوانان انقلابی ایران در سال 1385 کار خود راشروع و از آن سال تا کنون با تمام قوا سعی داشته تا نسبت به تکلیف خود انجام وظیفه نماید. گروه جهادی محمد رسول الله با سابقه ی برگزاری اردو در استان های فارس، کهکیلویه و بویراحمد، کردستان و کرمان اکنون چند سالیست که در مناطق مختلفی از استان سیستان و بلوچستان در حال ادای تکلیف است. گروه جهادی محمد رسول الله که اکنون پای خود را فراتر از اردوی 15 روزه ی جهادی گذاشته است با اهداف ذیل برنامه هایی را در دستور کار دارد.

اهداف:

1- لبیک به اوامر ولی امر مسلمین جهان.

2- تلاش برای خود سازی و تربیت مدیران تراز انقلاب اسلامی.

3- حمایت از مستضعفین و مبارزه با مستکبرین از هر نوع، در هر زمان و در هر مکان.

برنامه ها:

1- مطالعه و پیگیری اوامر امام خامنه ای
2- استفاده از کتب و اساتید و علما با برگزاری جلسات هفتگی و ماهیانه
3- حضور فعال و صحیح در فضای مجازی با تولید محتوا توسط اعضا
4- تولید محتوا به سه زبان فارسی، عربی و انگلیسی و انتشار در فضای حقیقی و مجازی از طریق برگزاری نمایشگاه در داخل و خارج کشور و نیز از طریق وبسایت و وبلاگ و حضور در شبکه های اجتماعی
5- برگزاری اردوهای جهادی در مناطق محروم، با نگاهی اسلامی به دور از نگاه قومیتی و مذهبی
6- راه اندازی صندوق قرض الحسنه داخلی در راستای احیای سنت قرض الحسنه
7- ایجاد اشتغال با نگاه صحیح تعاونی با هدف محقق شدن اقتصاد مقاومتیی
8- و . . .
گروه جهادی محمد رسول الله شامل چندین بخش می باشد:

1- اجرایی :

برگزاری اردوی جهادی، ایجاد زیرساخت ها و آماده سازی بستر های لازم جهت انجام امور بخش های دیگر و ... را در دستور کار دارد.

2- روابط عمومی:

هماهنگی و برقراری ارتباطات درون و بیرون گروه، پاسخگویی به مخاطبین و مردم، هماهنگی برنامه ها و همایش های عمومی، هماهنگی برگزاری جلسات عمومی و تشکیلاتی گروه، برگزاری نمایشگاه های تخصصی گروه (داخل و خارج از کشور)، انجام امور ثبت نام و هماهنگی های مربوطه جهت اردو، هماهنگی ها و اجرای برنامه های در طول اردو و ...

3- فضای مجازی:

در دنیای امروز اهمیت فضای مجازی بر هیچ کس پوشیده نیست. گروه جهادی محمد رسول الله با داشتن وبسایت MRJG.IR ، سنگر (شبکه اجتماعی اختصاصی گروه)، و حضور فعال در شبکه های اجتماعی مجاز (افسران، کلوپ، آپارات و ...) و با ارتباط گیری و همکاری با دیگر سایت های انقلابی کشور و جهان نشان داده است که از این ظرفیت عظیم انشاءالله بهره کافی را خواهد برد.

4- بین الملل :

این بخش در راستای تحقق بخشیدن به امر امام خمینی بنیان گذار انقلاب اسلامی ایران مبنی بر صدور انقلاب و امام خامنه ای مبنی بر تمدن سازی نوین اسلامی، گام برداشته و با ارتباط گیری با کشور های دیگر از طرق مختلف (فضای مجازی، حضور در آن کشور ها، برپایی نمایشگاه و ...) و نشر داده های گروه با زبان های مختلف انشاءالله فرهنگ جهادی با نگاه ولی امر مسلمین جهان را جهانی خواهد کرد.

5- فرهنگی :

این بخش نیز که روح حاکم بر همه ی امور است همچنان که محافظ خطوط قرمز جهان بینی اسلامی و تفکر جهادی گروه خواهد بود، خود مامور تدوین آئین نامه های مختلف جهادی (جهت اجرا در اردو های مختلف گروه و نشر در جامعه ی هدف) نیز می باشد. آن فرهنگی که مانند هوائیست که تنفس می کنیم قطعا متخصصانی می خواهد تا در آن خصوص گام برداشته و با تکنیک ها و ترفند های مختلف در تحقق صحیح آن نقش داشته باشند و این بخش مامور به تربیت و مدیریت این عزیزان می باشد.

6- اقتصاد :

پس از روشن شدن بحث اقتصادی برای گروه جهادی محمد رسول الله، بخش اقتصاد گروه در اوایل سال 93 کار خود را شروع کرده و با هدف تحقق بخشیدن به آرمان ها و اوامر امام خامنه ای در این خصوص دست از تلاش شبانه روزی برنخواهد برداشت. احیاء قرض الحسنه اسلامی، تولید سرمایه با نگاه به اقتصادمقاومتی، ایجاد اشتغال، احیاء تعاونی با نگاه به اوامر آقا و هر اقدامی که لبیکی باشد به اوامر نائب برحق امام زمان (عج) از برنامه های در دستور کار گروه جهادی محمد رسول الله می باشد.

7- تولیدات رسانه ای :

این بخش مامور به تولید محتوا با موضوع گروه جهادی محمد رسول الله می باشد. تولیدات این بخش است که با تدبیر گروه بین الملل و فضای مجازی خواهد توانست ما را به اهدافمان نزدیکتر کند. چه بسا امروز یک کلیپ، یک مستند و یا یک عکس خواهد توانست موجی را در ذهن انسان های آزاده جهان ایجاد و برگ زرینی از انقلاب باشد برای آنان چه داخل و چه خارج از کشور ...
گروه جهادی محمد رسول الله توانایی این را دارد که با داده های خود به خواسته ی گفته شده دست یابد، انشاءالله ...

در پایان ....

گروه جهادی محمد رسول الله با تمام توانمندی هایی که دارد خود را حقیرتر از آن میداند که توانسته باشد گوشه ای از خواسته های نائب امام زمان را برآورده کرده باشد چه خاصه خود ایشان را ...
و آنچه حرف ماست این است که تا ایمان داریم و تا نفسانیت و روزمرگی بر ما چیره نگشته و تا آن زمان که مظلومیت چشمان معصوم کودک روستا قلبهایمان را آنقدر می لرزاند که دیگر طاقت ماندن در شهر را نداشته و سراسیمه خود را به جهادی می رسانیم؛ ایستاده ایم... آری ایستاده ایم تا آن دم که فردایمان برسد... انشاءالله، و آری شرط فردایمان امروز است که رفقاست و شرط امروزمان دیروز است که شهداست.

توجه توجه :

  • گروه جهادی محمدرسول الله با وبسایت رسمی WWW.MRJG.IR در خدمت مخاطبین عزیز است و البته با اینکه زیر مجموعه های زیادی از این گروه در فضای مجازی و واقعی وجود دارند لیکن پل ارتباطی رسمی گروه همین وبسایت و یا راه های دیگری که همین وبسایت ارائه می دهد می باشد.
    • گروه جهادی محمد رسول الله در استان های فارس، اصفهان، سیستان و بلوچستان، کرمان، مازندران، تهران، خراسان رضوی، خراسان جنوبی، البرز، مرکزی، بوشهر، خوزستان، چهارمحال و بختیاری و قم نماینده رسمی داشته و پاسخگوی مراجعین عزیز می باشد. و مسئولین گروه در صورت نیاز تمامی نقاط کشور را پشتیبانی خواهند نمود.
    • علامت رسمی و قانونی گروه جهادی محمد رسول الله، آرم معروف محمدرسول الله است که در وبسایت رسمی ما به نمایش گذاشته شده است. باتوجه به وجود اسامی مشابه با نام این گروه مخاطبین عزیز ما را فقط با علائم خاص خودمان بشناسند. (شعار گروه در سربرگ سنگر موجود می باشد).
    • جهت سهولت در امور مخاطبین عزیز به زودی پل ارتباط تلفنی با بخش های مختلف گروه راه اندازی خواهد شد.


تقدیم به همه ی مخاطبین عزیز :

کنون خواهم بگویم من کلامی
کنم با دوستان عرض سلامی
بگویم گر زکاتت را ندادی
به تابستان بیا با ما جهادی
بیا با ما دمی از خود برون شو
بیا انا الیه راجعون شو
بیا با پاکی دل آشنا شو
بیا از این جهان یک دم جدا شو
بیا تا صافی دل را ببینی
دمی در محضر جانان نشینی
در آن لحظه که دل نادیده را دید
مسافر شو به سوی شهر خورشید
برو تا نور تا آنجا که جز او
نباشد هیچ چیز الا خود او
برو تا عرش ، تا آن بالای بالا
اگر رفتی سلامی کن به آقا
بگو آقا چه باید کرد بی تو
جهان گردیده پر از درد بی تو
ز هجرت میکشم من زجر و دادی
به عشقت میروم آقا، جهادی

شاعر: گمنامترین آشنا

 

دفاتر استانی گروه

 ارتباط حضوری با مسئولین گروه جهادی محمد رسول الله صلی الله علیه و آله و سلم نقشه ایران

 با مراجعه به دفاتر شبکه استانی گروه

مشاهده لیست مسئولین شبکه استانی